AYBÜ PSİKOLOJİ KONGRESİ

"KÖPRÜLER KURMAK"    25-27 NİSAN 2018 / ANKARA 

DENEYiM OLUŞTURMA VE AKTARIMI-IV  

Değerli meslektaşlar ve sevgili öğrenciler,    

 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü olarak alanında uzman araştırmacı ve uygulamacı psikologlar ile öğrencileri buluşturmak üzere 2013 yılında “Psikoloji Buluşmaları-I” isimli konferans serisini, 2015 yılında “Psikoloji Buluşmaları-II/ Deneyim Aktarımı” isimli toplantı serisini yürütmüştük. 2016 yılında ise “Deneyim Oluşturma ve Aktarımı” buluşmalarının kapsamını genişletip, psikolojiyle ilgilenen daha fazla kişiye ulaşabilmek adına, “AYBÜ Psikoloji Kongresi: Deneyim Oluşturma ve Aktarımı-III” isimli ulusal bir kongre gerçekleştirdik.    

 

Bu yıl “Deneyim Oluşturma ve Aktarımı” buluşmalarının dördüncüsünü, ulusal kongrelerimizin ikincisini “Köprüler Kurmak” ana temasına odaklanarak düzenlemeyi planlıyoruz. Amacımız; teorik bilgi ve uygulama alanları arasında, psikolojinin farklı alt alanları arasında, psikoloji ile diğer disiplinler arasında, akademik gündem ve toplumsal sorunlar arasında, sivil toplum ve üniversiteler arasında, alanında uzman araştırmacı ve uygulamacı psikologlar ile öğrenciler arasında köprüler kurmaktır. Bu amaç doğrultusunda, kongremiz psikolojinin tüm alt alanlarının yanı sıra diğer disiplinlerden bu kongreye ilgi duyan tüm araştırmacılar, akademisyenler, alanda çalışan psikologlar, sivil toplum kuruluşları, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katkılarına açıktır.    

 

25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Doğu Yerleşkesinde gerçekleştireceğimiz kongremiz davetli konuşmacıların konuşma ve seminerlerinden, çalışma gruplarından ve serbest bildirilerden oluşacaktır. Panel, sözlü bildiri, poster sunumu ve çalışma grubu önerileri için herhangi bir konu sınırlaması bulunmamaktadır. Son başvuru tarihi
9 Mart 2018 olarak belirlenmiştir. Bildiri sunmak isteyen katılımcıların bildiri özetlerini web sayfamızda bulunan taslağa uygun şekilde hazırlamaları ve bildiri özetlerini yükleme esnasında, e-posta, ad-soyad, kurum bilgisi, bildiri başlığı ve tercih ettikleri bildiri türünü (poster, sözlü sunum, çalışma grubu, panel vb.) açık bir şekilde belirtmeleri gerekmektedir. Kabul edilen bildirilere ve bildiri türüne kongre bilim kurulu karar verecektir. 

Kongremiz sırasında ayrıca lisans ve lisansüstü öğrencilerinden gelen bildiriler kongre bilim kurulu tarafından değerlendirilecek; dereceye giren sözlü bildiriler ve poster bildirileri kongre kapanış oturumunda gerçekleştirilecek olan Psikoloji Öğrencileri Araştırma Ödülleri Töreninde ilan edilecektir.    

 

Kongremize katılım ücretsizdir ancak kontenjanımız sınırlı olduğundan bildiri sunmak amacıyla ya da dinleyici olarak kongremize katılmak isteyenlerin 13 Nisan 2018 tarihine kadar https://goo.gl/forms/B0wr28x6891lkGEV2 adresinden kayıt yaptırması gerekmektedir. Çalışma grupları için katılımcı kayıtları kongrenin ilk günü (25 Nisan 2018) saat 08.00 ve 10.00 arasında kayıtlarla birlikte yapılacaktır. Kongre programı ile ilgili bilgi ve haberleri kongre web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. 25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında görüşmek üzere.    

 

Kongre Düzenleme Kurulu adına;  

Doç. Dr. Özden Yalçınkaya-Alkar  

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü 

 
 
 

İLETİŞİM

aybupsikongre@gmail.com  /  www.ybu.edu.tr 
AYBÜ Etlik Doğu Yerleşkesi A Blok, Etlik, ANKARA Posta Kodu: 06010
Tel :0 312 906 20 00

Davetli Konuşmacılar

Prof. Dr. Banu Cangöz

Hacettepe Üniversitesi

Prof. Dr. Ali Çayköylü

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Prof. Dr. Gülsen Erden

Ankara Üniversitesi

Prof. Dr. Tülin Gençöz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Prof. Dr. Canan Sümer

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now